субота, 19. август 2017.

Knjiga torta @ Book cake.pictures.


Thisis cake pictures for birthday..book cake for two children.
Oваа е торта за роденден на две машки деца.Родено во ист ден,но не и иста година,браћа.

Нема коментара:

Постави коментар

Istaknuti recept.

Opera torta so orevi recept.//Opera cake with walnuts recipe

Potrebni sostojki za 2 kore : Ovaa kolichina e za eden pandispan,a treba dva puta da se povtori. 4 jajca 10 lazici supeni secer 100g sit...

Читаоци

Архива чланака